+1
powrót do artykułów

Adrenalina i rower

 

Jeśli pragniesz dobrej dawki adrenaliny wystarczy ci rower, którym wjedziesz na Rysy i skoczysz przez zwalony pień. Rower górski to nie tylko środek transportu do pracy czy sposób na rekreacyjny wyjazd z rodziną do parku, ale również dawka sporej ilości adrenaliny jeśli tylko wiesz, gdzie się udać.

 

Wyjazd jest udany wówczas, gdy kończysz go w całości wraz ze swoim sprzętem, dlatego zainwestuj w niezbędne dodatki tj. kask, najlepiej taki z atestem, następnie w spodenki, które mają specjalną wkładkę i dzięki temu są bardziej komfortowe od zwyczajnych. Ważne są także rękawiczki, dzięki którym dłoń nie będzie się ślizgała na kierownicy, a w razie upadku ochroni wrażliwą skórę dłoni. Pamiętaj także o dętce, pompce i zestawie podstawowych narzędzi do roweru.

O komforcie jazdy na rowerze decyduje przede wszystkim rama i amortyzacja, dlatego dokładnie przemyśl swój wybór, zanim zdecydujesz się na kupno roweru. Im częściej wyjeżdżasz w teren i szybciej jeździsz, tym skok amortyzatora powinien być większy. Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz czas poćwiczyć skoki, jazdę pod górę i zakręty. Na początku zaczynaj od małych przeszkód, najlepiej aby na placu treningowym nikt ci nie przeszkadzał i koniecznie pamiętaj o włożeniu kasku. Tak naprawdę do pokonywania różnego rodzaju przeszkód potrzebna jest jedna umiejętność, mianowicie podrywanie przedniego koła. To pierwszy krok w nauce techniki jazdy, przydatny w rozmaitych sytuacjach. Najlepiej zacząć podrywanie koła na płaskiej powierzchni, a gdy opanujesz ten element, dołącz do sekwencji ruchów odciążenie tylnego koła.

Jadąc pod górę pamiętaj, aby nie przesuwać się za bardzo do tyłu, gdyż wówczas przednie koło może stracić przyczepność. Natomiast zjeżdżając w dół nie przesuwaj się za bardzo do przodu, standardowo zjeżdża się na stojąco, z ciężarem ciała przeniesionym za siodło, nad tylne koło. Gdy nauczysz się już techniki zjazdów, wjazdów, zakrętów i omijania przeszkód, wówczas czas wybrać szlak, który spowoduje, że adrenalina zdrowo ci podskoczy. Szczególnie godnym polecenia jest szlak przez Wysoki Kamień i Górzyniec to jeden z najwspanialszych zjazdów, jakie można spotkać w Polsce.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: