+1
powrót do artykułów

Bezprzewodowy internet

 

Obecnie żyjemy w epoce nowoczesnych technologii: bezprzewodowe telefony, internet, tablety, iPody to tylko nieliczne urządzenia, które ułatwiają nam życie i bez których trudno by nam się było obejść. Zwłaszcza internet bezprzewodowy zyskał taką popularność, że trudno sobie wyobrazić brak mobilności tej usługi.

 

Dziś w kawiarni coraz częściej spotkać można osoby z laptopami, które rozmawiają poprzez komunikatory z przyjaciółmi czy pracodawcami, prowadzą konferencje czy robią po prostu zakupy. Mobilny internet to już żadna nowość, każdy użytkownik pragnie mieć nieograniczony dostęp do wybranych usług w sieci. Kolejnym krokiem w rozwoju technologii transmisji danych w sieciach bezprzewodowych, następcą powszechnie używanego standardu UMTS, jest internet LTE czyli Long Term Evolution. To sposób dostępu do Internetu dużo bardziej komfortowy i szybszy, gdyż maksymalna prędkość to 100 Mb/s przy pobieraniu danych. Co to oznacza?

Nie musimy czekać godzinami na pobranie filmu HD bowiem z LTE zajmie to zaledwie kilka minut. Dzięki internetowi LTE możemy równie szybko dzielić się nowościami z przyjaciółmi, gdyż maksymalna prędkość to 50 Mb/s przy wysyłaniu plików. Nowa technologia internetu LTE daje nam możliwość korzystania bez przeszkód z aplikacji wymagających transmisji obrazu i głosu w czasie rzeczywistym: wideo chat, TV HD, gry on-line. Technologia LTE jest stosunkowo nowa, dlatego trudno wymagać, aby była dostępna w naszym kraju w pełni, poza tym nasza infrastruktura informatyczna rozwija się dużo wolniej niż w USA czy Japonii. Co prowadzi do pewnego rodzaju paradoksu, gdyż mamy aparaty telefoniczne w bardzo rozwiniętej technologii, natomiast nasza sieć i infrastruktura pozostawia jeszcze bardzo dużo do życzenia, a dostęp do internetu nadal jest jednym z najdroższych w Europie.

Tak czy inaczej posiadając bezprzewodowy internet w laptopie jesteśmy mobilni i możemy dołączyć do sieci kiedy i gdzie tylko chcemy. Na całym świecie ludzie wykorzystują Internet do rozrywki, pracy, zabawy, nauki i kontaktu z innymi ludźmi, dlatego pojęcie globalna wioska znalazło prawdziwe zastosowanie w momencie upowszechnienia sieci Internet.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: