0
powrót do artykułów

Dlaczego nie potrafimy schudnąć?

 

Dziś wystarczy wpisać w Google słowo dieta a wyskoczy nam kilkadziesiąt milionów stron z tą frazą, co więcej samych diet jest tyle, że trudno wybrać tę najlepszą, gdyż autor każdej z nich sugeruje, że jego własna jest najskuteczniejsza.

 

Skąd tak naprawdę ta mnogość diet, czy tak trudno nam schudnąć, że powstają kolejne diety od wyboru do koloru. Każda kobieta przynajmniej raz w życiu była na diecie a niektóre z nas są na niej permanentnie. Wniosek jest chyba jeden i to bardzo oczywisty, nieważne jaką dietę stosujemy, ważne aby jeść mniej, zdrowo, regularnie i uprawiać sport czy po prostu się ruszać.

Omówmy te kolejne elementy. Pierwszy z nich to jeść mniej, co to naprawdę oznacza? Po pierwsze nie opychamy się słodyczami czy przekąskami, jamy połowę tego, co zwykle, albo stosujemy prostą regułę, że na jeden posiłek nie możemy zjeść więcej niż objętość grejpfruta. Tak bowiem w przybliżeniu wygląda nasz żołądek, a nie chcemy go przecież zapychać. Poza tym ilość pokarmu jest tak samo ważna jak jakość, można bowiem zjeść jeden kawałek pizzy, który nam nie zaszkodzi lub całego arbuza, ważącego ponad 3 kg, co z pewnością nie odbije się pozytywnie na naszym organizmie. Kwestia druga jeść zdrowo, czyli zamiast fast foodów i gotowych, przetworzonych dań wybieramy świeże warzywa, owoce i ryby.

A jeśli nie mamy czasu gotować obiadu, zróbmy sobie sałatkę do pracy chociażby z odżywczym jajkiem. Następnie regularne jedzenie, to kolejna ważna sprawa, aby nie tyć, należy jeść posiłki w stałych godzinach przynajmniej pięć raz dziennie. Wówczas organizm przyzwyczaja się do regularnych dostaw pożywienia i nie czuje potrzeby odkładania na zapas, w postaci tłuszczu. Dlatego lepiej jeść często, a mało niż dwa razy dziennie hałdy jedzenia.

Na koniec najważniejsza kwestia, jaką jest ruch, to dzięki niemu jesteśmy zdrowsi, mamy lepszą kondycję i właściwie dotleniony organizm. Dlatego przynajmniej dwa razy w tygodniu powinniśmy uprawiać jakiś sport, a jeśli nie należymy do zbyt aktywnych osób, to po prostu dużo spacerujmy. Co ważne, jeśli będziemy naprawdę przestrzegać tych zasad, na pewno schudniemy bez żadnej drakońskiej diety powodzenia!

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: