+1
powrót do artykułów

Dlaczego zielona herbata jest najzdrowsza?

 

Herbata to najchętniej spożywany napój na świecie, jego początki sięgają 5000 lat wstecz, a długa i ciekawa historia sprawia, że jest on popularny na całym niemalże globie. Nie każdy jednak wie, że aby herbata działała pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, a jeśli odprężająco od 3 do 8 minut.

 

Żadnej herbaty nie należy parzyć zbyt długo, gdyż będzie miała gorzki smak. Najzdrowszą z wszystkich rodzajów herbat jest herbata zielona, co zostało już wielokrotnie udowodnione. Dzięki piciu jednej filiżanki tego naparu, możemy znacznie poprawić swoje zdrowie oraz wygląd. Zielona herbata powstaje podczas produkcji świeżo zebranych liści, które pozostawia się do przeschnięcia i poddaje obróbce cieplnej, co powstrzymuje fermentację.

Wówczas liście zachowują zielony kolor i prawie wszystkie właściwości lecznicze, a sam aromat jest najbardziej zbliżony do naturalnego. Zielona herbata posiada także dużo większą zawartość witaminy C niż inne rodzaje herbat, chroni przed zawałem serca, stymuluje krążenie, reguluje ciśnienie krwi, działa przeciwko kamieniom w wątrobie, nerkach i pęcherzu moczowym. Ponadto łagodzi ona w znaczny sposób dolegliwości związane z reumatyzmem i chroni organizm przed jego wystąpieniem, działa pobudzająco i odprężająco, a dzięki zawartości katechiny obniża poziom cholesterolu całkowitego, wpływając jednocześnie na wzrost cholesterolu HDL.

Zielona herbata jest także dobrym środkiem w zwalczaniu chorób o podłożu zapalnym np.: grypy, biegunki i rozmaitych stanów zapalnych, dzięki taninom charakteryzującym się działaniem przeciwbakteryjnym. Poza tym napar ten jest najbogatszym źródłem fluoru, który wzmacnia zęby, kości i chroni przed próchnicą. Jeśli ktoś nie jest fanem zwykłej herbaty zielonej, która ma bardzo wyrazisty smak, polecam rozmaite mieszanki z owocami. Wówczas cały skład wzbogacony jest o owoce np. jabłka i brzoskwinie, czego efektem jest niepowtarzalny smak. Zielona herbata może służyć zarówno jako napój pobudzający i poprawiający koncentrację, jak i ogólnie wzmacniający cały nasz organizm, dlatego pijmy ją jak najczęściej.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: