+1
powrót do artykułów

Dziecko i sport

 

Sport jest bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia i samopoczucia, ale także uczy zachowania fair play i nie poddawania się w dążeniu do celu. Dlatego sport to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu naszych dzieci.

 

Zamiast siedzieć przed telewizorem, obrastać w tłuszcz i psuć sobie oczy, nasze dziecko dotleni na świeżym powietrzu mózg, zadba o kondycję fizyczną i pozna nowych kolegów. Dziś mamy do wyboru różnorodne kluby sportowe dla dzieci od piłki nożnej, poprzez karate aż po taniec towarzyski, każde dziecko może zatem wybrać coś dla siebie.

Wystarczy trochę chęci i zaangażowania ze strony rodziców, którzy wskażą właściwy sposób spędzania wolnego czasu, następnie wybiorą dobry klub i będą zachęcać dziecko do uprawiania sportu. Jeśli nasza pociecha zobaczy, że naprawdę nam zależy, że sami też dbamy o kondycję fizyczną i preferujemy zdrowy styl życia, wówczas sama polubi sport. A jaki sport wybrać dla dziecka? Jeśli wcześniej chodziliście na kurs pływania dla niemowląt, to dobrze jest kontynuować przygodę na pływalni. Kilkulatki mogą uczyć się stylów pływackich, nurkowania czy swobodnego unoszenia na wodzie. Sztuki walki dla najmłodszych zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim dzieci uczą się panowania nad agresywnymi emocjami, rozwijają kondycję ruchową, zyskują większą pewność siebie i odporność na stres, zwiększają elastyczność mięśni i ćwiczą prawidłową postawę.

Kontakt z żywym zwierzęciem, jaki daje jeździectwo, jest niezwykłym przeżyciem i wspaniałym doświadczaniem emocjonalnym. Dziecko uczy się także odpowiedzialności, bowiem do jego obowiązków należy czyszczenie konia oraz stajni. Tak naprawdę nie ważne jaki sport wybierze nasze dziecko, istotnym jest że dzięki niemu nauczy się wytrwałości w realizacji zadań, cierpliwości, odpowiedzialności, umiejętności wygrywania i przegrywania oraz radzenia sobie z rywalizacją. Korzyści z uprawiania sportu przez dzieci są olbrzymie, należy jednak pamiętać o możliwościach kontuzji Dlatego wszystkie dzieci uprawiające sport powinny posiadać odpowiedni sprzęt i obuwie, a miejsce, w którym ćwiczą koniecznie musi być bezpieczne.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: