+2
powrót do artykułów

Dzień sportu

 

Dzień sportu czy dzień sportowca to międzynarodowe święto ludzi, którzy dbają o swoją kondycje i zdrowie. Wówczas w zależności od kraju i miasta organizowane są rozmaite parady, mecze czy olimpiady, które mają dać wyraz temu, że sport to zdrowie.

 

Możemy wtedy także spotkać się z wybitnymi sportowcami lub oglądnąć z nimi wywiad w telewizji, dzięki któremu być może sami zaczniemy dbać o własną kondycję. Najczęściej owe happeningi i olimpiady organizowane są w szkołach i na uczelniach, w ten bowiem sposób próbujemy zaszczepić ów właściwy styl życia naszym dzieciom, czyli pokoleniu, w którego rękach jest nasza przyszłość.


Dzień sportu i sportowca pokazuje nam także, że dbając o swój organizm dbamy także o swoje wnętrze, nie od dziś bowiem wiadomo, że sport uczy rywalizacji fair play i tego, że ciężka praca przynosi efekty. Sportowiec bowiem wygrywa dzięki dobrej kondycji, mozolnym treningom i wierze we własne możliwości. W sporcie nic nie dzieje się przez przypadek, ani fartem, gdyż obowiązują w nim jasne zasady, których nie da się ominąć. Prawdę mówiąc sport to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu już od najmłodszych lat, gdyż dbamy wówczas o nasze zdrowie i uczymy się wartości etycznych. Zamiast komputera i internetu nasze dzieci powinny spędzać czas na świeżym powietrzu grając w piłkę i ucząc się wiary we własne możliwości i ciężkiej pracy.

Pamiętajmy zatem o sporcie na co dzień, a nie tylko w dzień sportu, dbajmy o to, aby nasze dzieci go uprawiały i brały przykład z ciężkiej pracy wybitnych sportowców, którzy z pewnością są doskonałym przykładem dla młodego pokolenia. Ponadto sport odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, głównie wciąż narastającego problemu otyłości Niski poziom aktywności fizycznej uznawany jest za istotny czynnik zwiększający umieralność ogólną z powodu chorób układu krążenia i nowotworów. Okazuje się także, że regularny sport korzystnie wpływa na organizm, funkcjonowanie umysłu i jednocześnie zmniejsza ryzyko zapadalności na choroby przewlekłe.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: