+1
powrót do artykułów

Gorączka przedświąteczna

 

Pod koniec października jak co roku w sklepach możemy znaleźć pierwsze świąteczne choinki i produkty. Galerie handlowe prześcigają się w oczarowywaniu klientów swoim asortymentem i pomysłami na święta. Szał zakupów świątecznych ogrania każdego, bez względu na wiek czy płeć, kupujemy kolejne ozdoby świąteczne, prezenty dla najbliższych i artykuły spożywcze.

 

To bardzo przyjemne zajęcie, które wprawia nas w świąteczny nastrój, zwłaszcza gdy w megafonie słyszymy kolędy, a wokół oglądamy przyozdobione, sklepowe choinki. Co roku każdy z nas ma ten sam problem, jak się nie pogubić w świątecznych przygotowaniach, trzeba przecież pamiętać o tylu rzeczach. Ponadto mamy na głowie jeszcze sprzątanie całego domu, oprócz standardowych przygotowań typowo świątecznych. Jak skutecznie zaplanować czas, aby nie mieć wrażenia pod koniec świąt, że jesteśmy przemęczeni i poirytowani brakiem ciszy, spokoju i wolnego czasu?

Wystarczy wprowadzić do naszego domu kilka zasad, aby zmienić ten stan rzeczy. Po pierwsze zaangażować całą rodzinę, niech młodsze dzieci ubierają choinkę, a starsze pomagają w kuchni. Choinka jest jednym z wielu symboli nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, choć dla niektórych jednym z najważniejszych. Drzewko to symbolizuje nowe życie i szczęście, dlatego większość z nas tak wielką uwagę przywiązuje do jej udekorowania.

Niemalże każdego roku producenci ozdób świątecznych zaskakują nas nowymi produktami, a magazyny dekoratorskie poradami, jak stylowo ubrać choinkę. Święta to czas dla najbliższych nie zapomnijmy o tym w nadmiarze obowiązków, rodzina i przyjaciele są przecież dużo ważniejsi, niż udekorowane okna czy przygotowanie wyszukanego menu. Bogaty wachlarz pomysłów na święta jest w Internecie, wystarczy trochę czasu i chęci. Wesołych Świąt Bożego Narodzenie spędzonych przede wszystkim w spokoju.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: