+2
powrót do artykułów

Jesienne sporty rodzinne

 

Jesień to pora roku, która nie posiada zbyt wielu fanów, wolimy bowiem lato, w czasie którego możemy uprawiać rozmaite sporty wodne albo zimę, którą spędzać możemy na stoku narciarskim. Jesień zatem dla pasjonatów sportów to niezbyt atrakcyjny czas, mimo to warto wówczas zacieśnić więzy z rodziną np. na wycieczce rowerowej do pobliskiego lasu, gdzie możemy nazbierać grzybów.

 

Rower posiada prawie każdy i wcale nie trzeba wybitnych zdolności, ani fantastycznej formy fizycznej, aby na nim jeździć. Dlatego też wycieczka rowerowa to idealny wprost pomysł na rodzinne spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody. Jeśli posiadamy małe dzieci, które nie potrafią jeździć samodzielnie, wówczas wystarczy odpowiedni fotelik na rower i rodzina w komplecie może wyruszyć do lasu. Oprócz wycieczki rowerowej, jeśli lubimy aktywnie spędzać czas możemy rodzinnie pograć w piłkę nożną na najbliższym boisku. Jeśli jest nas wystarczająco dużo albo zabierzmy ze sobą znajomych, będziemy mogli wówczas stworzyć dwie drużyny.

Natomiast gdy jest nas mało, pograjmy w rzuty wolne. Piłka nożna także nie wymaga specjalnych zdolności i formy, dlatego jest idealnym sportem dla małych dzieci, które z pewnością poradzą sobie z jej kopaniem. Kolejnym rodzinnym sportem na czas jesieni, który warto uprawiać jest boule
Rozgrywka odbywa się na piasku i polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu stalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej świnką. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę jak najbliżej świnki lub wybić bule przeciwnika. Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty. Zwycięzca rysuje nowe kółko w miejscu, gdzie była świnka, po czym rozpoczyna następną rozgrywkę.

Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów. Wycieczka rowerowa, piłka nożna czy boule to tylko niektóre ze sportów, które możemy uprawiać w gronie rodzinnym w jesienne dni, wystarczy tylko trochę chęci, aby spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, co z pewnością wzmocni także naszą odporność.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: