+1
powrót do artykułów

Moda na gadżety

 

Gadżety w dzisiejszym świecie są najchętniej kupowanymi rzeczami, kupują je wszyscy bez wyjątku, mianowicie nastolatki, dzieci, dorośli, mężczyźni, kobiety. Oczywiście dla każdego gadżetem jest co innego, kobiety zazwyczaj wybierają dodatki do garderoby np. torebki, biżuterię lub paski, z kolei mężczyźni gustują w gadżetach technologicznych np. telefonach komórkowych.

 

Natomiast nastolatki wybierają iPody i oczywiście telefony komórkowe z rozbudowaną klawiaturą po to, aby pisać SMS do przyjaciół. Gadżet to dziś nieodłączny element każdego człowieka, a firmy je sprzedające wydają najwięcej pieniędzy na reklamy promujące owe towary. Właściwie na każdym kroku jesteśmy atakowani promocjami i reklamami najnowszych gadżetów, ulepszonych i dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb.

Co gorsza już dzieci w szkole budują wewnętrzną hierarchię w grupie na podstawie tego, jaki kto ma model telefonu komórkowego. Oczywiście wygrywają ci, którzy mają najnowsze i najdroższe modele, pozostali zostają daleko w tyle. Niestety przegranymi są ci, których rodziców nie stać na efektowny gadżet za kilkaset złotych. Moda na gadżety zmienia zatem stosunki w grupach i wyznacza nowe trendy, wydaje się jednak, że wszystko zmierza w niewłaściwym kierunku. Bowiem co innego mieć gadżet, który przykuje wzrok i sprawi nam przyjemność, a co innego być ocenianym ze względu na posiadanie owego gadżetu. Dlatego będąc osobami dorosłymi starajmy się nie uczestniczyć w tym wyścigu szczurów, który tak naprawdę wywiedzie nas z pewnością na manowce.

Jako osoby inteligentne starajmy się zmienić owy prąd rzeki i nie nakręcać własnym zachowaniem naszych dzieci, ale pokazać im, że ważny jest człowiek, a nie rzeczy, które posiada. Zawsze bowiem może się zdarzyć, że los postanowi z nas zadrwić i wówczas nie będzie nas stać na efektowne gadżety i wtedy czeka na nas bolesny upadek z wysokiej drabiny społecznej. Starajmy się zatem do tego nie dopuścić zawczasu i nie nabierać się na kolejne marketingowe chwyty firm promujących gadżety. Jedno bowiem jest pewne - można bez nich żyć i to naprawdę szczęśliwie!

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: