0
powrót do artykułów

Nowoczesna telewizja

 

Telewizja to obecnie najczęstsza forma rozrywki, jest stosunkowo tania, gdyż kosztem jest tylko zakup telewizora i miesięczne opłaty abonamentu.Poza tym telewizja jest jednocześnie najbardziej uniwersalną rozrywką, gdzie każdy z domowników znajdzie coś interesującego dla siebie.

 

Telewizja roztacza przed nami rozmaite możliwości, możemy już oglądać filmy bez reklam czy korzystać z wypożyczalni filmów bez wychodzenia z domu. Ponadto telewizja cyfrowa posiada ogromny wybór kanałów począwszy od tych dla dzieci jak np. Cartoon Network, a skończywszy na Eurosporcie. Natomiast nowoczesna telewizja przyszłości to połączenie samej telewizji z internetem. Wówczas nie będziemy musieli już ruszać się z kanapy, aby opłacić rachunki przez internet, przeczytać maila czy spokojnie sobie surfować. Internet niedługo będzie osiągalny na poziomie telewizora HD.

TV z internetem to już całkiem niedaleka przyszłość, choć jak na razie jest ona w powijakach. Obecnie obsługa sieci ogranicza się do opcji ściągania filmów i newsów z konkretnych stron, gdyż telewizor nie radzi sobie z językiem
flash oraz Java. Nowoczesne telewizory wyposażone są w możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią komputerową i internetem, czy warto kupić już dziś telewizor z dostępem do internetu? Niestety, obecnie w sklepach nie ma jeszcze telewizora, który mógłby zapewnić taki sam komfort surfowania, jaki daje komputer. Ostatnio wyprodukowano także telewizory emitujące programy w technologii 3D, które jak na razie należą do najdroższych. Już dziś producenci skutecznie podążają za pragnieniami konsumentów, oferując im coraz nowsze technologicznie rozwiązania. Jak zatem będzie wyglądała przyszłość?

Może nie będzie w ogóle odbiorników telewizyjnych, ani telewizji, którą zastąpią hologramy i wybór scenariusza filmu lub aktywny udział w programie. Telewizja to idealne rozwiązanie dla całej rodziny, pod warunkiem oczywiście, że nie zapomnimy o innych rozrywkach, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: