0
powrót do artykułów

Ubezpieczenia dla sportowców

 

Rynek ubezpieczeń dla osób uprawiających sport charakteryzuje nieustanny rozwój. Obecnie firmy ubezpieczeniowe kierują swoje oferty nie tylko do sportowców, ale także do osób uprawiających sport rekreacyjnie.

 

Większość sportowców polega na niezawodności swojego organizmu, mimo to towarzyszy im nieustannie świadomość możliwych urazów i ich konsekwencji. A dla każdego z nich prawdziwym, traumatycznym przeżyciem jest kontuzja która pozbawia szansy na wspaniałą karierę, a niekiedy oznacza nawet jej definitywny koniec.

Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie sportowe, które w pewnym stopniu minimalizuje skutki kontuzji Przedmiotem takiego ubezpieczenia są następstwa wypadków, które nastąpiły w wyniku uprawiania sportu. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty ochrony ubezpieczonego, różnią się one przede wszystkim maksymalną sumą ubezpieczenia, dlatego decyzję o wykupieniu takiego ubezpieczenia należy poważnie przemyśleć. Nie każdy też wie, że według przepisów polskiego prawa kluby lub związki sportowe mają obowiązek wykupu polisy ubezpieczeniowej dla swoich reprezentantów.

Taka ochrona rekompensuje zawodnikowi stratę, jaką poniesie w wyniku wypadku. Dlatego jeśli sami wyczynowo uprawiamy jakiś sport, zastanówmy się poważnie nad wykupieniem takiego ubezpieczenia, które choć w minimalny sposób pomoże nam odzyskać poniesione straty z tytułu np rehabilitacji

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: