0
powrót do artykułów

Ubezpieczenie przed sezonem narciarskim

 

Pasjonaci białego szaleństwa tylko czekają, aż spadnie śnieg, wówczas stoki narciarskie zaczynają tętnić życiem. Co ważne prawie każdemu narciarzowi przynajmniej raz przydarzyła się przykra sytuacja na stoku, która skutkowała przykrymi stratami finansowymi, przed którą można było się ustrzec wykupując stosowne ubezpieczenie.

 

Taka właśnie skuteczna ochrona ubezpieczeniowa dla pasjonatów białego szaleństwa obejmuje wówczas: koszty leczenia, transportu, repatriacji, poszukiwania, ratownictwa górskiego, NNW, OC za szkody wyrządzone osobom trzecim oraz ubezpieczenie naszego sprzętu sportowego. Szczególnie w kwestii ostatniego sprawa jest bardzo istotna, gdyż poważnym problemem narciarzy jest odpowiedzialność cywilna za spowodowanie wypadku na stoku.

Jeśli więc uszkodzimy komuś sprzęt czy spowodujemy wypadek, nasze ubezpieczenie pokryje koszty za ewentualne szkody, w tym transport i opiekę medyczną dla poszkodowanych osób. Poza tym dobre ubezpieczenie odciąży nas również w przypadku, gdy nasz własny sprzęt zostanie skradziony albo zniszczony. Dziś towarzystwa ubezpieczeniowe skutecznie walczą o swoich klientów oferując im ubezpieczenia, które obejmują swoją ochroną coraz szerszy wachlarz nieprzewidzianych zdarzeń. Warto jednak pamiętać, że najważniejszym celem wykupowanego przez nas ubezpieczenia jest odszkodowanie, a w szczególności jego wysokość.

Pamiętajmy, że oferowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe stawka powinna nam zapewnić pokrycie kosztów takich zdarzeń jak np. wypadku na stoku i akcji ratunkowej. Poza tym aby szybko i skutecznie otrzymać odszkodowanie należy przestrzegać odpowiednich procedur, w tym przedstawić wszystkie rachunki, w przeciwnym razie nie odzyskamy naszych pieniędzy. Dlatego należy zbierać wszystkie kwity związane z leczeniem czy innymi kosztami objętymi ubezpieczeniem.

Tak naprawdę warto zdecydować się na wykupienie tego rodzaju świadczenia przed sezonem zimowym, gdyż zapewni nam ono kompleksową ochronę podczas aktywnego wypoczynku w górach, a na tym nam przede wszystkim zależy.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: