+1
powrót do artykułów

Dlaczego nordic walking jest coraz popularnie

 

Nie każdy z nas jest fanem sportów, nie tylko dlatego, że jesteśmy leniwi, ale po prostu nie lubimy współzawodniczyć i się pocić. Z drugiej jednak strony chcemy zadbać o własną kondycje i dożyć sędziwych lat w pełnym zdrowiu.

 

Każdy z nas wie, że nawet spacer to aktywność fizyczna, która angażuje różne partie mięśni, zatem chodzenie z kijami w odpowiednim tempie to samo zdrowie. Dlatego też nordic walking jest popularny zarówno wśród młodzieży jak i starszych osób, a co ciekawe w Polsce od kilku lat powstają kluby zrzeszające miłośników tego sportu, a nawet odbywają się profesjonalne zawody.

Kijki do nordic walking początkowo bardzo trudno było kupić, a poza tym kojarzyły się one z kijami do nart. Obecnie są one dostępne zarówno w markecie jak i Internecie, a sport ten zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić, gdyż przy pomocy tych kijków podobnie jak w trakcie pływania pracują wszystkie mięśnie, a przy tym nie męczymy się tak szybko, a nawet możemy w trakcie takiego spaceru rozmawiać z przyjacielem. Poza tym kijki do nordic walking nie są drogie, dlatego pozwolić sobie na nie może praktycznie każdy.

Sport ten zyskuje największe rzesze wielbicieli wśród osób starszych, co jest niezwykle rzadkim i pozytywnym zjawiskiem. Bowiem o kondycje i zdrowie należy dbać w każdym wieku, a spacerujący z kijkami nordic walking emeryci to najlepszy przykład dla obecnej młodzieży Nordic walking usprawnia układ oddechowy i sercowo naczyniowy, rozwija też wszystkie mięśnie kończyn, wzmacnia mięśnie tułowia i barków. Poza tym spacery z wykorzystaniem kijków nordic walking są także zalecane osobom otyłym. Jeśli nie lubisz współzawodnictwa i siódmych potów, ruszaj na spacer, a skutecznie zadbasz o swoje zdrowie!

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: