+1
powrót do artykułów

Dlaczego warto wybrać snowboard?

 

Snowboard stał się ostatnimi laty niezwykle popularny, z pewnością nikt się nie spodziewał, że ślizganie po śniegu na desce stanie się nie tylko dyscypliną sportową, ale formą rekreacji i potężną gałęzią przemysłu sportowego.

 

Jeśli tylko pojawi się śnieg na stokach, wówczas miliony ludzi na całym świecie ruszają z deskami w góry Snowboard to dyscyplina sportowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy wybrać odpowiedni styl, aby zaserwować sobie odpowiednią dawkę emocji. Freeride to najbardziej ogólny styl jazdy, który opiera się na jeździe po głębokim puchu, lesie, otwartych przestrzeniach, stromych górzystych urwiskach i niewyznaczonych trasach.

Freestyle to z kolei najbardziej efektowny styl jazdy na snowboardzie który polega na wykonywaniu trików na poręczach, boksach, skoczniach i rampach. A Freecarve nazywany czasem snowboardingiem alpejskim, przeznaczony jest dla osób, lubiących duże prędkości, gdyż polega na szybkim zjeździe z górki na czas, często na wyścigi lub w slalomie. Tego stylu zdecydowanie nie polecam początkującym, aczkolwiek ci, którzy mieli już do czynienia z nartami w swoim życiu nie będą mieli problemów, gdyż są przyzwyczajeni do twardych butów. Jest wiele stylów jazdy na snowboardzie i każdy z nich wymaga innego sprzętu.

Niby pozornie na pierwszy rzut oka deski wyglądają tak samo, ale w gruncie rzeczy zasadniczo różnią się od siebie kształtem i przede wszystkim elastycznością. Niezależnie od tego jak chcemy jeździć na desce, musimy na początku w ogóle nauczyć się ślizgu i podstawowych zasad operowania deską. Dlatego najlepiej się szkolić pod okiem instruktora, dzięki któremu zdobędziemy odpowiedni zasób informacji i umiejętności. Dowiemy się co robić, aby jazda na snowboardzie dostarczała prawdziwej przyjemności i przy tym była całkowicie bezpieczna Snowboard to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu zimą, dlatego nie zastanawiajmy się dłużej i gdy tylko spadnie śnieg, wyruszajmy na stok z deską u boku!

KOMENTARZE

KOMENTARZE (1)

  • Maja*

    2017-10-25 08:17:10

      0
    Szukasz trenera lub instruktora snowboardingu? A może jesteś trenerem? W obu przypadkach koniecznie zajrzyj do tej wyszukiwarki: https://lepszytrener.pl/snowboarding
    Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami - zacznij go dobrze dzięki LepszyTrener.pl :)

TWÓJ KOMENTARZ: