+2
powrót do artykułów

Paintball idealna rozrywka

 

Mężczyzna oprócz zabawy potrzebuje intensywnych doznań i podniesienia poziomu adrenaliny dlatego survival to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedną z wielu gier survivalowych jest paintball który staje się coraz popularniejszą rozrywką w naszym kraju.

 

Paintball jest sportem, w którym płeć ani wiek nie odgrywa żadnej roli, liczy się natomiast inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja. To gra zespołowa polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy pomocy tzw. markerów przypominających broń pneumatyczną. Markery paintballowe to urządzenia, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej.

Zabawa polega na trafieniu przeciwnika, co powoduje jego wyeliminowanie z gry. Wówczas osoba postrzelona schodzi z placu boju, a gra toczy się dalej, jej celem jest zazwyczaj zdobycie flagi przeciwnika, uwolnienie porwanego zakładnika czy odegranie innego ustalonego epizodu na ”polu walki”. W paintballu najważniejsza jest współpraca graczy, komunikacja między nimi, umiejętność podejmowania decyzji, taktyka oraz strategia.

Istnieje wiele rodzajów gry, generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na postawie przyjętego scenariusza Paintball to jedna z wielu gier survivalowych, która z pewnością dostarczy nam dobrej rozrywki, ale również podniesie poziom adrenaliny i pomoże odreagować trudy dnia codziennego.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: