+3
powrót do artykułów

Przegląd zimowych dyscyplin sportowych

 

Walorem sportów zimowych jest fakt, że zapominamy o wysiłku i skupiamy się wyłącznie na radości z uprawianego sportu i otaczającej nas aury pogodowej. Łączymy zatem przyjemne z pożytecznym dbając zarówno o kondycję, zdrowie, jak i psychikę.

 

Dlatego, gdy tylko rozpoczyna się sezon zimowy powinniśmy czerpać radość z zimy poprzez wysiłek rekreacyjno – sportowy. Najpopularniejszą zimową dyscypliną sportową jest jazda na nartach. Zasady tego sportu są proste, polega on bowiem na zjeździe ze stoku w prostej lub sinusoidalnej linii techniką uzależnioną od umiejętności: albo pługiem albo szusem.

Zatem to sport dla wszystkich, stąd też na stoku można spotkać pięcioletnie dzieci i sędziwych staruszków. Poza tym na nartach możemy także uprawiać takie dyscypliny sportowe jak: jazda biegowa, która polega na poruszaniu się techniką biegową po różnorodnych trasach, skoki narciarskie, czyli wykonanie jak najdłuższego skoku na specjalnej skoczni. Narty to nie jedyny sport zimowy snowboard to druga pod względem popularności aktywność, która zyskuje coraz większą popularność. Zamiast dwóch nart w snowboardzie jest jedna deska, która obejmuje szerokością dwie stopy, a technika zjazdu polega na wykorzystaniu krawędzi deski i balansie ciała przy skrętach. Sport ten możemy uprawiać w rozmaitych technikach, np. freeride polega na zjeździe po niezwykle trudnych trasach.

Z kolei alpin to jak najszybszy zjazd po stoku po wyznaczonej trasie, a freestyle polega na wykonywaniu akrobacji z wykorzystaniem ramp lub różnego rodzaju przeszkód. Kolejnym sportem zimowym, który warto uprawiać jest jazda na łyżwach, która dostarczy zabawy i radości całej rodzinie. Również jazda na sankach to sport dla wszystkich, wystarczy tylko wzniesienie i sanki, aby doskonale się bawić w puszystym śniegu. Korzystajmy zatem z dobrodziejstw zimy aktywnie się ruszając, wówczas wspomnienia będą niezapomniane, zwłaszcza naszych dzieci.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: