+2
powrót do artykułów

Przybory fitness

 

Jeśli chcemy szybko i skutecznie zyskać sprawność, warto zaopatrzyć się w przydatne przybory fitness które nie tylko pomogą nam w treningu, ale uczynią go zabawnym i różnorodnym. Co zatem warto kupić, gdy na serio zaczynamy trenować?

 

Do podstawowych przyborów fitness należą w pierwszym rzędzie profesjonalne sztangielki i hantle gimnastyczne. Sztangielki przypominają sztangę są jednak dużo mniejsze, gdyż obowiązuje zasada: jedna sztangielka do jednej reki. Ćwicząc ze sztangielkami możemy przyjmować różne pozycje i dzięki temu ćwiczyć nie tylko muskulaturę, ale także koordynację Hantle natomiast są cięższe i posiadają kilka kolorów związanych z obciążeniami, np hantle niebieskie to 10 kg, a czerwone 5 kg, możemy je swobodnie wymieniać i ćwiczyć różne partie ciała.

Kolejnym przyborem fitness który warto posiadać jest mata, która pozwoli nam w każdym miejscu komfortowo ćwiczyć i oszczędzać stawy, gdyż jest stosunkowo miękka. Kolejnym gadżetem jest miernik tętna, dzięki któremu dostosowujemy intensywność treningu do ilości uderzeń mięśnia sercowego. Kobiety obowiązkowo powinny się także zaopatrzyć w stanik sportowy, gdyż tkanka piersi nie znosi gwałtownych podskoków, które przyczyniają się do utraty jędrności. Dlatego stanik powinien być idealnie dopasowany, podpierać biust i czynić go prawie płaskim. Buty do fitnessu muszą umożliwiać swobodne przesuwanie stopy niemalże we wszystkie kierunki, jednocześnie muszą mieć solidne oparcie i być stosunkowo lekkie.

Dlatego zanim kupimy tego rodzaju przybory fitness poważnie się zastanówmy. I na koniec najważniejsze, czyli strój gimnastyczny. Po pierwsze powinien być wykonany z naturalnego tworzywa, aby przepuszczać powietrze, dodatkowa warto by był bez szwów, a dzięki temu nie przyczyniał się do żadnych otarć. Obecnie firmy odzieżowe prześcigają się w produkowaniu odzieży sportowej, stąd też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w odpowiednim kolorze i fasonie.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: