0
powrót do artykułów

Sport to najlepszy sposób na zdrowie

 

Śpimy za mało, jemy za szybko i niezdrowo, jesteśmy wciąż zestresowani, nie mamy czasu dla rodziny ani znajomych. Nie dbamy również zanadto o własne zdrowie, co jest bezpośrednim wynikiem stylu życia.

 

Stąd liczne choroby cywilizacyjne takie jak: depresje otyłość i nowotwory. Powinniśmy zatem zwolnic obroty i pomyśleć trochę o sobie i rodzinie. Ponadto możemy połączyć obie te rzeczy uprawiając sport grupowy z domownikami czy przyjaciółmi. Sport to zdrowie, warto go uprawiać, gdyż nie tylko poprawia naszą kondycję fizyczną, ale ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Sporty grupowe tj. siatkówka, piłka nożna czy koszykówka pozwalają spędzić czas w gronie znajomych, dobrze się przy tym bawiąc.

Uprawiając regularnie sport będziemy zdrowsi, radośniejsi oraz będziemy mieli dużo lepszą kondycję, a wchodzenie po schodach nie spowoduje u nas zadyszki. Uprawiając jakikolwiek sport poprawiamy funkcjonowanie układu krążenia, mięśniowego i szkieletowego, a dzięki dobrej kondycji fizycznej możemy się cieszyć zdrowiem do późnych lat starości. Ostatnimi czasy stają się popularne w naszym społeczeństwie całkiem nowe dyscypliny sportowe.

Do tej pory najchętniej graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, dziś coraz popularniejszy jest golf, tenis oraz joga Szukamy coraz to nowszych dyscyplin sportowych, które pozwolą nam skutecznie dbać o zdrowie i dostarczą niezwykłych przeżyć.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: