+1
powrót do artykułów

Wycisz myśli biegając

 

Rano w Central Parku w Nowym Yorku spotkać można najwięcej osób uprawiających jogging, biegają oni w parach, grupami lub samotnie. Według ostatnich badań jogging jest sportem, który najchętniej uprawiają Amerykanie. Jogging to nie tylko moda, zdrowie, ale po prostu wygoda.

 

Potrzebujemy bowiem tylko wygodnych butów, dresu i w każdej wolnej chwili, kiedy tylko mamy ochotę możemy biegać. Nie musimy się umawiać na żadne zajęcia dużo wcześniej, ani za nic płacić, jogging to bardzo ekonomiczny sport zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy. Biegając uruchomiamy niemal wszystkie partie mięśni, a poza tym jogging ma pozytywny wpływ na nasz układ krwionośny i z tego też powodu jest szczególnie zalecany osobom mającym problemy z nadciśnieniem.

Poza tym wzmacniamy mięśnie nóg, ramion, pleców i brzucha, dzięki czemu poprawiamy całą koordynację ruchową. Największą zaletą biegania jest to, że rozwija mięśnie nóg, dzięki czemu są one silniejsze przez cały dzień. Jogging to sport, który jest najłatwiejszy pod względem aerobowym, poza tym podczas biegania możemy bardzo dokładnie kontrolować poziom wysiłku i stosunkowo prosto utrzymać jednostajne natężenie. Ponadto jogging uodparnia organizm i hartuje go, dzięki czemu maleje nasza podatność na depresje oraz złe samopoczucie, poza tym biegając opóźniamy procesy starzenia, zyskujemy młodzieńczą sylwetkę i sprawność. Jeśli chcemy zapomnieć o stresie i problemach, wystarczy pójść do parku, lasu czy na plażę i pobiegać sam na sam z własnymi myślami, dzięki temu spokojnie się wyciszymy i zrelaksujemy, czego dowiodły już liczne badania.

Uprawiając jakikolwiek sport poprawiamy funkcjonowanie całego organizmu, a zwłaszcza układu krążenia, mięśniowego i szkieletowego. Dzięki dobrej kondycji fizycznej możemy się cieszyć zdrowiem do późnych lat starości. Dlatego warto polubić sport i aktywnie spędzać czas wolny, tylko bowiem od nas zależy nasze zdrowie.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: