0
powrót do artykułów

Dieta Dukana

 

Dieta Dukana to z pewnością obecnie dieta która wzbudza najwięcej kontrowersji ze względu na skutki zdrowotne, z drugiej jednak strony jest najpewniejszą i dającą najlepsze wyniki kuracją odchudzającą.

 

Bowiem dieta Dukana to kompleksowy system porad i zaleceń podzielony na cztery etapy, z których każdy charakteryzuje się coraz mniejszą surowością. Dwa pierwsze etapy stanowią fazę chudnięcia, a pozostałe powodują utrwalenie osiągniętej wagi i jej stabilizację. Etapy diety Dukana to kolejno:

- faza uderzeniowa, kuracja czysto proteinowa, czas trwania do 10 dni,
- faza stałej szybkości, naprzemienna kuracja proteinowa i proteinowa z warzywami,
- faza utrwalania osiągniętej wagi, 10 dni na każdy utracony kilogram,
- faza stabilizacji, jeden dzień w tygodniu czystych protein do końca życia.

Co ważne w fazie pierwszej chudnie się naprawdę szybko, dzięki czemu osoby o słabym samozaparciu i te lubiące dobrze zjeść otrzymują dodatkową motywację w postaci widocznych szybkich efektów diety A czym są proteiny na których opiera się dieta Dukana? Proteiny to białko, które stanowi źródło materiału budulcowego dla mięśni. Ponadto białko jest głównym składnikiem większości enzymów i hormonów regulujących przemiany metaboliczne, przyczynia się również do odtruwania organizmu.

By rozłożyć pokarmy proteinowe ciało potrzebuje około 20-25% więcej energii niż przy rozbijaniu tłuszczu czy węglowodanów. Jeśli zjesz 1000 kalorii z czystych protein z tego 200 zostaje już spalone podczas rozkładu i trawienia tych właśnie protein, dlatego też w efekcie tracimy dużo szybciej zbędne kilogramy. Aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej protein należy spożywać min.: drób bez skóry, chude wędliny drobiowe i szynkę, ser biały, jogurty, mleko, kefiry, maślankę, ryby, owoce morza oraz jajka Dieta Dukana posiada zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, jedno jest pewne: jej skuteczność.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: