0
powrót do artykułów

Dlaczego niszczymy własne ciało?

 

Paczka chipsów i wieczór przed telewizorem to najczęstszy sposób spędzania wolnego czasu. Nie mamy bowiem na nic siły i marzymy tylko o tym, aby wreszcie zalec na kanapie. Po kilku latach takiego właśnie stylu życia serwujemy sobie poważną nadwagę, bóle głowy, kręgosłupa i depresje.

 

Sami na własne życzenie doprowadzamy do takiego scenariusza, dlaczego niszczymy własne ciało i zdrowie? Odpowiedź jest prosta i niestety bolesna, jesteśmy bowiem leniwi i brakuje nam samodyscypliny. Dużo łatwiej użalać się nad sobą jedząc chipsy i siedząc przed komputerem czy telewizorem, zamiast wyjść na spacer czy zadbać o właściwą dietę.

Dopiero, gdy zaczynamy chorować, powoli zastanawiamy się nad przyczynami i dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę nigdy nie dbaliśmy o własne zdrowie. Czas zatem zmienić nawyki i zadbać skutecznie o zdrowie i nasze ciało, które mamy tylko jedno, a każdy z nas chce przecież dożyc sędziwej starości w jak najlepszej formie. Od dziś zatem zdrowo się odżywiamy, czyli jemy więcej warzyw, owoców, ryb i oliwy z oliwek, za to rezygnujemy ze słodyczy, chipsów, czyli złych węglowodanów i cukrów. Cukier bowiem jest odpowiedzialny za tworzenie ognisk zapalnych w naszym organizmie, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania rozmaitych chorób, w tym nowotworów.

Po drugie aktywnie spędzamy czas wolny przynajmniej dwa razy w tygodniu przez 2 godziny. Wybieramy sport, który sprawia nam przyjemność i który okazać się może naszą pasją. Ważne aby czynić to regularnie i nie rezygnować pod byle pretekstem, a na początku będziemy z pewnością wynajdywać mnóstwo powodów, aby zostać przed telewizorem w domu. W weekendy starajmy się przynajmniej dwie godziny spędzić z rodziną na świeżym powietrzu, po pierwsze wszyscy się dotlenimy, a po drugie zacieśnimy więzy rodzinne. Możemy wybrać się na spacer na rowerach po okolicy, na wycieczkę w góry, do aquaparku czy po prostu zabrać kilka kanapek, koc i pojechać na piknik do pobliskiego lasu.

Tak naprawdę pomysłów jest cale mnóstwo trzeba tylko chęci i samodyscypliny, aby je realizować. Co ważne, gdy zmienimy nasze nawyki, po kilku tygodniach przekonamy się sami, że mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, jesteśmy radośniejsi, mniej zestresowani i utracimy zapewne kilka zbędnych kilogramów. Zadbajmy zatem o nasze zdrowie, mamy je przecież tylko jedno!

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: