+1
powrót do artykułów

Dobre śniadanie na początek dnia

 

Co warunkuje nasze dobre samopoczucie w ciągu dnia? Po pierwsze i najważniejsze to dobre śniadanie, które naładuje nas energią, dlatego powinniśmy zawsze o nim pamiętać. Jest wiele powodów, aby nigdy nie zapominać o śniadaniu, wystarczą jednak trzy najważniejsze.

 

Po pierwsze śniadanie pozwala skutecznie kontrolować wagę ciała, badania bowiem dowiodły już wielokrotnie, że posiłek ten reguluje apetyt, produkcje insuliny i co istotne przemianę materii. Dlatego też osoby zjadające dobre śniadanie dwukrotnie rzadziej mają nadwagę i problemy z cukrzycą.

Po drugie śniadanie zmniejsza ryzyko pojawienia się niektórych chorób, zwłaszcza tych dotyczących serca i układu krwionośnego. Rano następuje także intensywna produkcja soków żołądkowych, więc jeśli regularnie nie jesz śniadań, może w końcu dojść do uszkodzeń błony śluzowej żołądka, a w efekcie do stanów zapalnych i wrzodów. Ponadto jedzenie śniadań wpływa pozytywnie na działanie sytemu odpornościowego i przeciwdziała powstawaniu nowotworów.

Na koniec ostatni powód, a mianowicie dobre śniadanie poprawia pamięć i zdolność koncentracji, czego dowiodły już wielokrotnie badania naukowców. Jak powinien wyglądać taki posiłek? Doskonałe śniadanie powinno mieć około 600 kcal, odpowiednią dawkę witamin, minerałów i składników odżywczych, w tym nie mniej niż 20 g białka i 5 g błonnika Posiłek taki dostarczy naszemu organizmowi właściwego paliwa na początek dnia, dzięki czemu będziemy mieli nie tylko energię, ale także dobre samopoczucie.

Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem i nie powinno się go pomijać w swoim codziennym jadłospisie. Świetnym pomysłem na śniadanie jest przygotowanie musli, do płatków można dodać świeże owoce i jogurt, albo kilka pokrojonych migdałów, orzechów, moreli i wszystko zalać ciepłym mlekiem np. sojowym.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: