+3
powrót do artykułów

HCA wspomaga redukcję masy ciała

 

Obecnie na rynku suplementów diety co miesiąc pojawiają się jakieś cudowne nowości, które mają na celu redukcje tkanki tłuszczowej. Niestety większość z nich jest nieefektywna, co obserwujemy po kilku tygodniach.

 

Suplementy diety nie są wcale złe, warto jednak wiedzieć, które spośród nich naprawdę działają. Jednym z nich jest kwas hydroksycytrynowy zwany popularnie HCA, jest on wytwarzany przez roślinę zwaną garcynią kambodżańską, która występuje w Azji. Co ciekawe przez tamtejszych uzdrowicieli zwana jest pożeraczem tłuszczu i zaleca się ją jako środek ułatwiający trawienie i zmniejszający apetyt. HCA skutecznie redukuje masę ciała, gdyż hamuje syntezę tłuszczu z węglowodanów i białek, a tym samym powstawanie tkanki tłuszczowej.

Dokładnie polega to na blokadzie kluczowego enzymu w metabolizmie tłuszczu ATP, który jest potrzebny do przemiany węglowodanów w tkankę tłuszczową. Wówczas nadwyżka węglowodanów nie zostaje przekształcona w tkankę tłuszczową, tylko jest magazynowana w mięśniach i w wątrobie w postaci glikogenu. Co ciekawe roślina ta stymuluje także odczuwanie sytości i przyczynia się do wolniejszego występowania uczucia łaknienia, przez co realnie przekłada się na ilość spożywanego w ciągu dnia jedzenia. Natomiast ostatnie badania naukowe wykazały, że HCA stymuluje metabolizm tłuszczu, chroniąc jednocześnie białka. Bowiem obecność środków lipotropowych przyśpiesza spalanie tłuszczów ustrojowych i wspomaga metabolizm lipidów.

HCA może być także podawany osobom z podwyższonym stężeniem cholesterolu bowiem według badań, w czasie których podawano HCA grupie osób przez 8 tygodni okazało się, że stężenie cholesterolu spało o około 20%. Poza tym udowodniono, że HCA blokuje powstawanie tłuszczu z węglowodanów, gdyż powoduje ograniczenie syntezy nowych kwasów tłuszczowych i nasila ich utlenianie. Prowadzi to zatem do powstania ujemnego bilansu energetycznego, gdyż organizm wydziela więcej energii, niż przyjmuje z pożywieniem, przez co nie dochodzi do magazynowania jej nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

Dlatego suplementy z HCA to doskonały sposób na wspomaganie odchudzania. Poza tym zaletą tego rodzaju preparatów na bazie wyciągu z garcynii jest brak efektów ubocznych tj.: wzdęcia czy uczucie nudności jak w przypadku preparatów zawierających w składzie sibutraminę.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: