+4
powrót do artykułów

Jak zdrowo się odżywiać trenując?

 

Dieta podczas treningu to jeden z kluczowych elementów warunkujących efektywne dbanie o formę naszego organizmu. Poza tym nawet, gdy wcale ciężko nie trenujemy, powinniśmy zdrowo się odżywiać, ale co to właściwie oznacza?

Wyjaśnijmy zatem na czym polega zdrowe odżywianie i skuteczna dieta eliminująca zbędne pokłady tłuszczu, senność i rozdrażnienie. Po pierwsze główna zasada dobrej diety brzmi: regularne posiłki przynajmniej co trzy godziny, co nam daje około 5 posiłków dziennie, z czego trzy powinny być obfite, a dwa pozostałe przekąskami. Stałe godziny posiłków zapewniają naszemu organizmowi stały poziom glukozy, która jednocześnie eliminuje ospałość i nerwowość.

Zacznijmy od początku układając naszą dietę, najpierw śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem dnia, gdyż dostarcza nam energii na rozruch, płatki owsiane z kandyzowanymi owocami, jogurt lub kanapki z pełnoziarnistego chleba to idealny początek dnia. Następnie drugie śniadanie, które powinno zawierać przede wszystkim owoce lub warzywa. Lunch powinien być raczej przekąską w postaci sałatki lub lekkiej zupy tak, aby po powrocie do domu móc zjeść pełny obiad. Natomiast na obiad należy serwować sobie rozmaite warzywa, w każdej postaci od surowych, aż po pieczone wraz z rybami lub chudym mięsem np. indykiem. I na koniec dnia kolacja w postaci lekkostrawnej sałatki lub owocu.

Ponadto pamiętajmy, aby unikać fast foodów i zamiast słodzonych soków pić przynajmniej 1,5 litra wody źródlanej bogatej w minerały. Dzięki tak przygotowanej diecie z pewnością zyskamy energię i nie przybierzemy na wadze.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (1)

  • Kasia*

    2016-01-13 23:08:43

      0
    Jak się okazuje zdrowe jedzenie może być nawet smaczniejsze od tego niezdrowego a po zjedzeniu mądrze dobranego posiłku czujemy się lepiej a nie ociężale. Dlaczego ludzie nadal katują się niezdrowym żarciem? Nie wiem. Koleżanki które poznałam na treningu jogi w nowej siłowni znają pełno sposobów na zdrowe dania i każde jest smaczne. Wcześniej w Krakowie nie było takiej mody na zdrowy tryb życia póki otworzyli Saturn Fitness

TWÓJ KOMENTARZ: