+1
powrót do artykułów

Jedzenie w pośpiechu rujnuje nam zdrowie

 

Jedną z wielu przyczyn odkładania się tłuszczu w naszym organizmie są trafiające do żołądka spore kawałki jedzenia, które nie mają szansy być całkowicie strawione.

 

Według ostatnich badań jemy po prostu za szybko, za mało gryziemy i połykamy jedzenie w dużych kawałkach, co bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Starajmy się zatem jeść wolniej, długo przeżuwając i gryząc dokładnie pokarm. Ponadto nie każdy wie, że picie w trakcie jedzenia utrudnienia działanie sokom trawiennym, zaburzeniu ulega wówczas cały proces trawienia.

Powinno się w związku z tym pić nie później niż 30 minut przed jedzeniem, a jeśli po, to nie wcześniej niż 60 minut. Staramy się także spożywać posiłki w miłej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. To nie tylko wpływa pozytywnie na procesy trawienia, ale wycisza i rozluźnia cały nasz organizm. Kłopoty z sercem, wątrobą, wzrokiem, to tylko nieliczne konsekwencje nieprawidłowej diety najczęściej przyczyną jest brak wpojonych w dzieciństwie odpowiednich nawyków żywieniowych. Musimy zatem sami zadbać o własne zdrowie i zacząć spożywać jedzenie we właściwy sposób.

Jeśli w twoim miejscu pracy nie ma kuchni lub miejsca na spożywanie posiłków, postaraj się zjeść przy swoim biurku, ale pamiętaj, aby wyłączyć na ten czas telefon, przeglądarki internetowe i komunikatory. Natomiast gdy pracujesz w większej grupie, umówcie się na określone pory dnia, niech każdy pracownik o wyznaczonej godzinie poświęci na posiłek choćby spokojny kwadrans, a z pewnością zasadniczo wpłynie to na jego zdrowie.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: