+3
powrót do artykułów

Suplementy diety - za czy przeciw?

 

Amerykańscy naukowcy przeszło 20 lat temu odkryli, że CLA poprawia przemianę materii, dlatego też większość z nas chcąc zgubić zbędne kilogramy, kupuje ten właśnie produkt w nadziei na szybkie efekty.

 

Niestety wcale tak się nie dzieje, a na dodatek najnowsze badanie dotyczące tego rodzaju specyfików dowodzą, iż wcale nie pomagają one w spalaniu tłuszczu. Tymczasem rynek suplementów diety z roku na rok rośnie oferując produkty cud. Co ciekawe Główny Inspektorat Sanitarny, który zajmuje się rejestrowaniem wchodzących na polski rynek preparatów szacuje, że co roku pojawia się ponad 3 tys. nowych suplementów diety I mimo to wcale nie chudniemy łatwiej i szybciej łykając tego rodzaju suplementy co gorsza niektóre z nich mogą poważnie zaburzyć pracę naszego organizmu.

Nieznane dotąd ziołowe produkty z Azji w połączeniu z innymi lekami, np. na serce, mogą poważnie nam zaszkodzić. Tymczasem lekarze i dietetycy nawołują o rozsądek w stosowaniu jakichkolwiek suplementów, ponadto gdy nasza dieta jest właściwie zbilansowana, to z pewnością dodatkowe produkty nie są konieczne. Bardzo ostrożnie należy także postępować z napojami energetyzującymi, które prowokują organizm do wytężonego działania, ale tylko przez chwilę, później jednak następuje zmęczenie, a nawet depresja

Uważajmy również na specyfiki zawierające przetwory z jeżówki purpurowej, passiflory czy wyciąg z miłorzębu japońskiego, bowiem ze względu na zawarte w nich substancje czynne, powinny być one rejestrowane jako leki Suplementy diety mogą być naprawdę niebezpieczne, dlatego jeśli już je stosujemy, czyńmy to z umiarem i nie zapominajmy o regularnych badaniach.

KOMENTARZE

KOMENTARZE (0)

TWÓJ KOMENTARZ: